email: dkabogretmen@gmail.com

KENAN DEMİRTAŞ

Trabzon Arsin Yolüstü köyünde 1971  yılında doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Falkoz (Yeşilyalı)Kuran Kursunda hafızlık yaptı.  1992  yılında Trabzon İmam Hatip Lisesini bitirdi. Ankara Üniversitesi  İlahiyat Fakültesinden  1997  yılında mezun oldu. Aynı üniversitede Din Eğitimi Bilimi alanında mastır yaptı. Doktora ders dönemini bitirdi.
1998 yılında  Ankara Nallıhan Lisesinde  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine başladı.  İki yıl öğretmenlik yaptıktan sonra M.E.B Din Öğretimi Genel Müdürlüğünde Program ve Ders Kitapları Şubesinde görevlendirildi.  İlköğretim ve Orta Öğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretim Programları Hazırlama komisyonlarında uzman olarak çalıştı.  Helen MEB Eğitim Uzmanı olarak çalışmaktadır.
İlköğretim 5, 6, 7, 8 ve Ortaöğretim 9, 10,11 ve 12. sınıfları için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders kitapları yazdı. 6-7. sınıflar için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Seviye Yayınları Soru Bankaları hazırladı.  Önel Yayıncılık YUP Din bilgisi Setini hazırladı. İlahiyat Araştırmaları Dergisi ( İLADER)de editör yardımcısıdır.
Evli ve üç  çocuk babasıdır. Almanca , İngilizce ve Arapça bilmektedir.